wtorek, 23 lipca 2013

Pewnego dnia w Krakowie

Witajcie!
Czy zastanawialiście się się kiedyś, gdybyście mogli przeprowadzić się na rok to jednego miasta w Polsce, to co to byłoby za miejsce? Ponieważ wychowałam się na wsi, ciężko jest mi wyobrazić sobie mieszkanie w bloku, w dużym mieście, mimo, iż przez 3 lata studiowania tak właśnie mieszkałam. Jednak, gdybym właśnie miała się przeprowadzić, na pewno byłby to Kraków. Dlaczego? Z pewnością każdy dzień spędzony w tym mieście wyglądałby inaczej, znalazłabym sposób, żeby zagospodarować ten czas. Miałabym blisko na uczelnię, znalazłabym z pracę w swoim zawodzie ( jest w czym wybierać, jeżeli chodzi o hotele), zamiast samochodu, kupiłabym rower miejski i codziennie rano wyruszałabym po świeże bułeczki:). Wieczorem mogłabym biegać po parku, tak jak większość ludzi. Najważniejsza jak dla mnie różnica, pomiędzy mieszkaniem na wsi a w mieście jest taka, że  w większym mieście jesteśmy anonimowi, możemy ubrać się jak nam tylko się podoba, możemy wyjść na ulice i zacząć tańczyć, możemy robić to co kochamy i nikt nas nie wyśmieje, albo nie będzie na nas krzywo patrzył. Nie mówiąc już o tym, ile możliwości daje nam mieszkanie w mieście, przede wszystkim nie ma opcji, żebyśmy się nudzili. Miasto- to życie, to większe możliwości i szanse na rozwijanie swoich mocnych stron. Myślę, że to co teraz napisałam jest dla większości z nas bardzo oczywiste. Kocham swój dom, spokój jaki mogę tu znaleźć, ale myślę, że każdy z nas potrzebuje przez jakiś czas mieszkać gdzieś dalej, gdzieś, gdzie będziemy zawsze powracać wspomnieniami i pamiętać cudowne dni tam spędzone.
Byłam dziś w Krakowie, złożyć dokumenty na uczelnię, w sierpniu wyniki. Mam nadzieję, że się uda i juz od października coraz bliżej mego serca będzie to cudowne miasto. :)

Pozdrawiam!
Monia

3 komentarze:

 1. śliczne zdjęcia! i Twoja spódnica <3
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo dziękuję:)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Moniko, chciałabym Ci bardzo podziękować za tak cudowne słow jest mi niezmiernie miło, od rana mam dobry humor dzięki Tobie :)
  Pozdrawiam Cię i życzę miłego dnia :)

  OdpowiedzUsuń