wtorek, 13 listopada 2012

Coraz mniej czasu, coraz większy stres..

 "Gdy praca, która wykonujesz

 nie daje ci radości,

a tylko pieniądze,

to jesteś śmiertelnie ubogi"

                                                                                                         Phil Bosmans

 

Mój blog nie wygląda tak jak powinien wyglądać "prawdziwy" blog.  Bo brakuje mi dobrych zdjęć, dobrego aparatu i fotografa. Teraz to już w ogóle nie będę mieć czasu na żadne wpisy, z tych że powodów jakimi są: ostatni rok na studiach i niestety pisanie pracy licencjackiej, co coraz bardziej mnie zaczyna przytłaczać, mam już temat, jednak bardzo boję się, że nie uda mi się znaleźć odpowiednich materiałów i nie wyrobię się w czasie.  A to do końca grudnia powinnam już mieć jeden rozdział;P ehhh.  Drugi powód do moja praca, ostatnio praktycznie każdy weekend zajęty i dorabiam jeszcze w tygodniu. Jednak lubię to, co robię:)Wszystko dlatego, że postawiłam sobie jeden cel. Miałam oszczędzać na aparat, jednak trochę się pozmieniało, na razie to nie jest priorytetem. Mam nadzieję, że na wiosnę uda mi się spełnić moje małe marzenie:) Póki co nie zapeszam.

I tak sobie myślę, że gdybym tego czasu wolnego miała nadmiar to pewnie zajmowałabym się głupotami.A tak to muszę się sprężyć:). Dobrze chociaż, że jeszcze wygospodaruje kilka godzin w tygodniu na trening lub bieganie ( co zawsze dodaje mi pozytywnej energii:). I tak sobie czasem myślę, że czas to najcenniejsza rzecz, to coś, tak jak już gdzieś kiedyś przeczytałam ogromny dar, który możemy podarować drugiemu człowiekowi. Sami widzicie jak w dzisiejszym świecie, każdy gdzieś się spieszy. Każdy wręcz gdzieś biegnie, potykając się po drodze, przemierzając nie raz bardzo wiele zakrętów. Wszystko po to, aby mieć więcej i więcej. Warto jest usiąść choćby na chwile, aby pomyśleć, wyczyścić swój umysł. Wyskoczyć na kawę z przyjaciółką, z mama, czy kolegą. I nie patrzeć na zegarek:) Tak w ogóle nie noszę zegarka, kiedyś miałam jednak się zepsuł i służy mi tylko jako element dekoracyjny:P Korzystam z komórki, patrzę na godzinę gdy sprawdzam autobus i o której mam wyjść. Ciekawa jestem, co by było gdyby ludzie wyrzucili wszystkie zegarki hehe:)

Albo gdyby czas, zamiast przyspieszać, cofał się. A nam nie przybywało by lat, tylko było by ich mniej:) Jedna myśl Wiśniewskiego w którymś z wcześniejszych postów nasunęła mi się w tym momencie;)
Nie będę się zbytnio rozpisywać,  czas jest taki cenny, trzeba go należycie wykorzystać:)


Życzę Wam udanego dnia! I żeby wasz cenny czas został dziś podarowany bliskiej sercu osobie;)

Pozdrawiam
Monia

3 komentarze:

 1. Moniko jaki piękny wpis, samo życie:)O tak czas to wielki skarb, ale to także umiejętnosc zorganizowania wszystkiego tak, aby znalezc jak piszesz chwilkę na wypad z koleżanką, czy też sport...hahha, wymądrzam się, a sama niejednokrotnie sie nie wyrabiam na zakrętach, chociaż powiem CI że ostatnio zwolniłam, stwierdziłąm że nie warto gonic, urabiac sobie ręce po łokcie, bo życie krótkie jest i ni etylko pracą człowiek żyje, przyjemności to także częśc życia:)))
  A TY się nie sztorcuj, rozumiem że blog, że pasja(też to lubię) ale szkołę trzeba skończyc i to jest coś co zaprocentuje w przyszłości i pozwoli Ci godnie życ, a bynajmniej tak powinno byc :)))A blog poczeka, jeśli chodzi o aparat to tez nie mam jakiegoś szczególnego...i tez bym chciała lepszy, zawsze sobie tłumaczę że na wszystko przyjdzie czas i na zmianę aparatu też !!!Także głowa do góry, życzę CI aby Twoje sprawy się poukładały, i abyś napisała pracę(będę trzymac kciuki )i pokaż się czasami :*Ściskam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. DZiękuje Ci Beatko za tak miłe słowa, na pewno bardzo wiele dla mnie znaczą. Jesteś doświadczoną kobietą i wiem, że to co mi napisałaś to rady, które są niezbędne . Właśnie potrzeba mi takich osób jak TY abym się czasem ogarnęła i wzięła w garść:) hehe;)

   Serdecznie pozdrawiam !!!

   Usuń
  2. Właśnie zobaczyłam ile błędów popełniłam w swoim komentarzu ...przepraszam, ale jak chce szybko to tak wychodzi, sprawdzam ale jakoś się chowają :)))Monika dasz radę, wiem to bo Moniki to mocne i docierające do swego celu dziewczyny(mam siostrę Monikę-jest twarda, mimo że ostatnio nie ma lekko).Z biegiem czasu przekonasz się, że takie przyziemne rzeczy nie są tak naprawdę najważniejsze...ale wszystko zawsze ma swój czas !
   Dziękuję CI za wspaniały komentarz i odwiedziny :)))
   Będzie dobrze:)No i pokazuj się i pisz bo fajnie się Ciebie czyta:)))Dobrej Nocki :*

   Usuń